91 mln zł za budowę Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

2019.06.03

Erbud złożył najtańsza ofertę w przetargu na budowę Morskiego Centrum Nauki, które powstanie na terenie szczecińskiej Łasztowni.

91,3 mln zł - taką kwotę zaproponował Erbud za wykonanie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Drugi w prztargu Budimex wycenił swoje prace na 106,1 mln zł, Multi Projekt ze Szczecina na 106,7 mln zł., natomiast Mirbud złożył najdroższą ofertę wynosząca 114 mln zł.

Przypomnijmy, że województwo zachodniopomorskie założyło budżet na tę inwestycję na poziomie 65,9 mln zł brutto. Teraz komisja przetargowa musi podjąć decyzję, czy zwiększyć budżet, czy może unieważnić przetarg i rozpisać nowy.

Morskie Centrum Nauki na Łasztowni ma mieć trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, a swoim kształtem przypominać ma kadłub statku. Łączna powierzchnia inwestycji to ponad 10 000 metrów kwadratowych, na której znajdą się multimedialne i oryginalne eksponaty związane z wodą i morzem. Nowe szczecińskie centrum dysponowało będzie również trzema pracowniami - biologiczno – chemiczna, fizyczno – mechatroniczna i modelarnia, a także planetarium oraz ogólnodostępny taras widokowy zlokalizowany na dachu budynku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, Erbud

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.