Znamy koncepcję Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

2017.05.25

W przyszłym roku rozpocząć ma się budowa szczecińskiej inwestycji na Łasztowni - Morskie Centrum Nauki. 24 maja br. została zaprezentowana ostateczna koncepcja architektoniczna multimedialnej placówki.

Morskie Centrum Nauki będzie multimedialnym obiektem naukowo-edukacyjnym poświęconym m.in. żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Placówka wyposażona będzie w wystawę główną, która zawierała będzie interaktywne elementy.

14-metrowa bryła inwestycji została zaprojektowana przez architekta Piotra Płaskowickiego z pracowni Płaskowicki & Partnerzy. Na parterze obiektu, który kształtem nawiązywał będzie do kadłuba statku, znajdzie się pierwsza przestrzeń wystawowa. Jednym z ciekawszych miejsc Centrum Nauki będzie planetarium na 60 osób, którego była będzie rozpięta na trzy kondygnacje.

W parterze znajdzie się również lokal gastronomiczny oraz sklep. Powyżej mieściła się będzie strefa wystaw, wejście do planetarium, sala audytoryjna oraz dodatkowe sale edukacyjne. Drugie piętro zostanie zagospodarowane pod funkcję wystawienniczą, gdzie znajdzie się także pion administracyjny. Szczeciński gmach zwieńczony zostanie tarasem.

Obecnie trwają jeszcze prace projektowe. W tym roku gotowa ma być pełnobranżowa dokumentacja, która pozwoli na rozpisanie przetargu i wybranie generalnego wykonawcy. Pierwsze prace budowlane ruszyć mają w 2018 roku. Koszt budowy Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie to około 70 mln zł.

Pomysłodawca inwestycji planuje, że Centrum uruchomione zostałoby w 2020 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, Płaskowicki i Partnerzy Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.