Zmienił się projekt Morskiego Centrum Nauki

2020.05.27

Miała być elewacja przypominająca rdzawy kadłub budowanego statku, będzie zupełnie inna. Zaprezentowano właśnie wizualizacja z najnowszym projektem Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Architekci z pracowni Płaskowicki i Partnerzy Architekci zaprezentowali najnowsze wizualizacje powstającej w Szczecinie inwestycji Morskie Centrum Nauki. Widać na nich, że znacząco zmieniła się elewacja obiektu, która w swoim pierwotnym założeniu miała przypominać rdzawy kadłub budowanego statku.

Na budowie Morskiego Centrum Nauki trwa oprócz wznoszenia konstrukcji obiektu, także testy elementów elewacji. Po pierwszych próbkach elewacji, podjęto decyzję, że trzeba przygotować nowy projekt, ponieważ ten zaprojektowany 10 lat temu, uległ "przedawnieniu".

W nowej wizji elewacji, która będzie miała podobną konstrukcję, czyli "skórę" przykrywającą całe wnętrze, a na niej siatkę, jest ona bardziej "stłumiona". Na najnowszych wizualizacjach gmachu MCN widać, że będzie ona w dużo ciemniejszej tonacji.

Morskie Centrum Nauki będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud. Otwarcie placówki zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Ufff
  Gość
  2020-08-03 23:32:08
  Bardzo ale to bardzo dobrze. To rdzawe coś tylko dopełniłoby obrazu Szczecina w tej części miasta jako jednego wielkiego złomowiska i graciarni.

 • @Ufff
  Gość
  2020-08-25 21:02:37
  "Rzeczywiście" trollu, na wizce widać, że ta część miasta to "złomowisko i graciarnia".

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.