W Szczecinie ruszyła budowa Morskiego Centrum Nauki za ponad 90 mln zł

2019.10.09

Oficjalnie rozpoczęła się budowa Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. W poniedziałek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z podpisaniem aktu erekcyjnego.

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Szczecinie. Budynek w kształcie przypominającym kadłub statku ma stać się nową ikoną miasta.

Szczecińska inwestycja będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. W budynku o wysokości 14 metrów, znajdzie się na około 8 000 mkw. m.in. przestrzeń wystawiennicza, laboratoria, planetarium oraz ogólnoużytkowa przestrzeń socjalna. MCN to ponad 200 eksponatów związanych z wodą i morską historią Pomorza Zachodniego. Goście będą mogli m.in. zobaczyć m.in. symulator sztormu czy nawigacji.

Morskie Centrum Nauki posiadało będzie również taras na dachu, który stanie się nowym punktem widokowym na Wały Chrobrego i Odrę. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Za projekt architektoniczny MCN w Szczecinie odpowiada architekt Piotr Płaskowicki z pracowni Płaskowicki + Partnerzy Architekci: PPA. Inżynierem kontraktu jest firma PM Services Poland sp. z o.o., a generalnym wykonawcą spółka Erbud.

Zakończenie budowy Morskiego Centrum Nauki wraz z jego wyposażeniem planowane jest na 2021 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, Erbud, Płaskowicki i Partnerzy Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.