Na dawnych koszarach w Poznaniu powstanie wielkomiejski projekt. Inwestycja obejmie rewitalizację historycznych budynków


2022.09.01
Dwa kilometry od centrum Poznania powstanie jedna z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate Poland. Wspólnie z Revive Poland wybudowany zostanie wielkomiejski projekt, łączący historyczne budynki z nowoczesną zabudową. Projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych kawaleryjskich koszar.

- Inwestycja na poznańskim Łazarzu jest projektem bardzo prestiżowym w naszym portfolio. Jednocześnie jest ogromnym wyzwaniem - przyznaje Alexander Huyghe, CEO Revive Poland - Podejmujemy się rewitalizacji terenów, które mają swoją bogatą historię. Chcemy ją połączyć z lokalną kulturą i stworzyć miejsce, które będzie odpowiadało na potrzeby ludzi, miasta i biznesu i wpisywało się w architekturę dzielnicy, przy zachowaniu genius loci, ducha przeszłości - dodaje Alexander Huyghe, CEO Revive Poland.

Planowana inwestycja zlokalizowana w dawnych koszarach położonych między ulicami Matejki, Ułańską i Grunwaldzką, będzie jednym z największych projektów w całym portfolio BPI Real Estate Poland. Projekt zakłada powstanie otwartego mini miasta w mieście z poszanowaniem lokalnej architektury i środowiska. Budynki historyczne połączone zostaną z nowoczesną zabudową, oferującą funkcje mieszkaniowe, a także komercyjne.

Rewitalizacji poddane zostaną zabytkowe budynki dawnych kawaleryjskich koszar, w których zaplanowano restauracje, kawiarnie, sklepy oraz inne miejsca użyteczności publicznej. Przy przebudowie wnętrz historycznych obiektów, planowana jest niewielka ingerencja w fasady i dachy. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia SUD Architekt Polska.

Nowy projekt BPI Real Estate Poland to kompleks podzielony na trzy funkcje: biznesową, mieszkalną oraz na cześć usługową która stanowić będzie „serce” całego kompleksu. Mieszkania w ramach nowo budowanych budynków będzie miały podwyższony standard lub premium. Kompleks powstawał będzie etapowo, a według wstępnego harmonogramu inwestycja ma być gotowa w 2029 roku.

Działka, na której powstanie inwestycja, została nabyta od Międzynarodowych Targów Poznańskich we wrześniu 2020 roku.

Komentarze


  • Benton-dev
    Gość
    2022-09-02 00:11:51
    Na tej dzialce nie zostalo wiele dawnych budynkow - nie beda ograniczac wyobrazni developera ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.