Mieszkania, biurowce oraz strefa rozrywkowa na terenie dawnych koszar kawaleryjskich w Poznaniu


2023.01.19
Autor: Piotr Maślak
Na terenie dawnych koszar kawaleryjskich na poznańskim Łazarzu powstanie osiedle wielofunkcyjne z mieszkaniami, biurowcami oraz częścią rozrywkowo-usługową. Inwestycja posiada już pozwolenie na budowę, która rozpocznie się jeszcze w tym półroczu.

BPI Real Estate Poland i Revive Poland połączyły siły, aby wspólnie zrealizować projekt mixed-use pod nazwą Cavallia. Inwestycja na terenie dawnych koszar kawaleryjskich na poznańskim Łazarzu zakłada budowę 857 mieszkań, biurowców oraz strefy rozrywkowo-usługowej. Inwestorzy otrzymali prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu. Prace rozpoczną się jeszcze w tym półroczu.

I etap inwestycji Cavallia zakłada budowę 269 mieszkań o zróżnicowanych metrażach, rozlokowanych w kameralnych budynkach wielorodzinnych o podwyższonym standardzie. W ofercie znajdują się lokale o wysokości nawet 3 m o powierzchni od około 25 do 130 mkw., i rozkładach od 1 do 4 pokoi. Mieszkania na parterze posiadały będą ogródki, a lokale powyżej balkony lub loggie. Budynki posiadały będą podziemne hale garażowe, a na terenie zewnętrznym miejsca postojowe dla rowerów. Całe osiedle będzie objęte monitoringiem z zainstalowanym systemem kamer CCTV.

Osiedle Cavallia, którego nazwa nawiązuje do włoskiego słowa „cavallo”, czyli koń, powstanie między ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską, na terenie o powierzchni 5,5 ha, gdzie w przeszłości znajdowały się koszary kawaleryjskie należące do słynnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Docelowo inwestycja składała się będzie z 12 nowych budynków, a 5 historycznych będzie poddanych rewitalizacji. Cały projekt zakłada budowę 857 mieszkań oraz biurowców o łącznej powierzchni 18 640 mkw., z czego część mieściła się będzie w zrewitalizowanych budynkach. Chodzi o trzy zabytkowe obiekty, czyli: siedziba kwatermistrzostwa, ​budynek gospodarczy z kuchnią ​oraz budynek szwadronowy. ​​Stajnie i kryta ujeżdżalnia staną się kawiarniami, restauracjami, butikami i innymi obiektami użyteczności publicznej.

Osiedle posiadało będzie zamontowane instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, a do podlewania terenów zielonych będzie używana deszczówka. Inwestorzy zapewniają, że szczególną ochroną zostaną otoczone ponad stuletnie kasztanowce.

Całość ma być gotowa w 2029 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.