Belgowie zrealizują ekologiczną dzielnicę w Poznaniu na gigantycznej działce


2021.05.05
Autor: Urbanity.pl
Znamy pracownię architektoniczną, która zaprojektuje nowoczesny kompleks wielkomiejski w Poznaniu, który łączył będzie funkcję mieszkaniową i komercyjną.

Firmy BPI Real Estate Poland i Revive wybrały projekt pracowni SUD Architekt Polska dla nowej inwestycji, która zlokalizowana będzie pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską na poznańskim Łazarzu. Kompleks powstanie na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha i połączony funkcję mieszkaniową, komercyjną, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych.

Kompleks wielofunkcyjny będzie jedną z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate Poland. Kompleks podzielony zostanie na trzy części: biznesową od strony ulicy Grunwaldzkiej, mieszkalną od strony ulicy Matejki oraz na cześć zabytkową od strony ulicy Ułańskiej która stanowić będzie „serce” całego projektu. Mieszkania powstaną w nowej zabudowie o podwyższonym standardzie oraz premium. Całość uzupełniona zostanie o park centralny z alejami i roślinnością.

Najlepiej wyeksponowane w kompleksie będą historyczne budynki koszar, które mają stanowić serce całego kompleksu i będą widoczne z każdej strony inwestycji. Projekt realizowany będzie w trzech etapach, a całość ma być gotowa pod koniec 2029 roku.

Działka została nabyta od Międzynarodowych Targów Poznańskich we wrześniu 2020 roku.

Komentarze


  • Kuba56
    Gość
    2021-05-06 17:19:26
    Sprzedaży Polski ciąg dalszy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.