Rozpoczęła się budowa dużej inwestycji mixed-use niedaleko centrum Poznania


2023.06.23
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczęła się budowa ogromnej inwestycji wielofunkcyjnej na terenie dawnych koszar kawaleryjskich w poznańskiej dzielnicy Łazarz. Wieloetapowy projekt swój finał ma mieć w 2029 roku.

Cavallia to wspólna inwestycja BPI Real Estate Poland i Revive Poland, zlokalizowana między ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską, na terenie dawnych koszar kawaleryjskich o powierzchni 5,5 ha. W poznańskiej dzielnicy Łazarz wybudowane zostanie wielofunkcyjne osiedle, które oprócz mieszkań zaoferuje także biura, usługi, a także część rozrywkową.

Rozpoczęła się budowa I etapu inwestycji


Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace budowlane przy realizacji I etapu inwestycji. W tej części projektu Cavallia powstanie 269 mieszkań o podwyższonym standardzie o metrażach od około 25 do 130 mkw., i rozkładach od 1 do 4 pokoi. W ofercie znajdują się lokale o wysokości nawet 3 m, posiadające ogródki, balkony lub loggie. Miejsca parkingowe ulokowane zostaną w podziemnej hali garażowej, a na terenie osiedla znajdą się miejsca postojowe dla rowerów.

Obecnie na budowie przy ulicy Jana Matejki 62 wykonany został pierwszy pal zabezpieczający powstający budynek mieszkalny B6 z I etapu osiedla.

Dawne koszary zapełnią się mieszkaniami, biurami i usługami


Cavallia powstaje na terenie dawnych koszar kawaleryjskich należących do słynnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Łącznie inwestycja zaoferuje ponad 68 000 mkw., przestrzeni do zamieszkania, pracy i rozrywki. Docelowo kompleks wielofunkcyjny składał się będzie z 12 nowych budynków, a 5 o charakterze historycznym zostanie poddanych rewitalizacji. Wybudowanych zostanie 857 mieszkań oraz budynki biurowe o powierzchni 18 640 mkw., z czego część mieściła się będzie w zrewitalizowanych budynkach, czyli siedziba kwatermistrzostwa, ​budynek gospodarczy z kuchnią ​oraz budynek szwadronowy.

Z kolei w stajniach i krytej ujeżdżalni znajdzie się miejsce pod kawiarnie, restauracje, butiki i inną przestrzeń użyteczności publicznej. Całość ma być gotowa w 2029 roku.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2023-06-23 15:00:31
  Co Ci developerzy mają za siano w głowach żeby w zabytkowej dzielnicy w otoczeniu kamienic stawiać blokowisko

 • G.... s
  Gość
  2023-06-23 22:29:54
  To nie deweloperzy tylko urzędnicy wydający pozwolenia. Mają kieszenie bardzo głębokie, zaszyte dopiero na wysokości kostek. Stąd się biorą wszystkie problemy.

 • No tak
  Gość
  2023-06-24 18:58:52
  No tak lepiej niech będzie ściernisko

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.