Marcelińska 18 - nowa inwestycja premium w centrum Poznania


2023.03.08
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczyna się budowa luksusowych mieszkań na terenie położonym na granicy dzielnic Jeżyce i Grunwald w Poznaniu. Inwestycja nosi nazwę Marcelińska 18 i będzie realizowana przez firmę Eiffage Polska Budownictwo, która jest częścią Grupy Eiffage, jednej z dziesięciu największych grup budowlanych w Europie. Inwestorem jest debiutujący na poznańskim rynku deweloper Eiffage Immobilier Polska.

Lokalizacja inwestycji jest bardzo atrakcyjna ze względu na bliskość Uniwersytetu Medycznego oraz terenów zielonych. Marcelińska 18 to projekt premium, w którym nacisk położony jest na komfort mieszkańców oraz wysoki standard. Wewnątrz budynków znajdą się klimatycznie urządzone części wspólne oraz miejsce spotkań dla mieszkańców. Projekt składa się z dwóch budynków o podobnej skali i wysokości do otaczającej zabudowy. Jeden z budynków nawiązuje do pierzei ulicy Marcelińskiej, a drugi do wyższych obiektów od strony ulicy Grunwaldzkiej. Łącznie w Marcelińskiej 18 znajdzie się 144 mieszkań o metrażach od 25 do 140 metrów kwadratowych.
Projekt poznańskiej inwestycji Marcelińska 18, wiz. materiały prasowe

Przy projekcie tej inwestycji towarzyszyła nam idea Form Follows Function stworzona na przełomie XIX i XX wieku przez Louisa Sullivana. Odnosi się ona do modernizmu, który stawiał na pierwszym miejscu funkcjonalność. Forma budynku ma nawiązywać bezpośrednio do jego przeznaczenia i funkcji, dlatego w Marcelińskiej 18 postawiliśmy na rozplanowanie mieszkań i przestrzeni wspólnych zapewniających komfort użytkowania przez lata. Niewątpliwą zaletą jest również kameralność inwestycji, która gwarantuje mieszkańcom prywatność i pozwoli na budowanie sąsiedzkich relacji – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.
Projekt poznańskiej inwestycji Marcelińska 18, wiz. materiały prasowe

Na parterze przewidziano przestronne ogródki, a z balkonów i tarasów na wyższych piętrach będzie można podziwiać widoki na Łazarz i Jeżyce. Wewnątrz budynków powstanie również strefa chillout z czytelnią dla mieszkańców. Teren inwestycji wraz z podziemnym parkingiem zostanie ogrodzony, a kontrolę dostępu zapewnią wideodomofony i monitoring wizyjny.
Projekt poznańskiej inwestycji Marcelińska 18, wiz. materiały prasowe

- Elewacje budynków łączą współczesne rozwiązania architektoniczne z zapożyczonymi detalami i klasycznymi podziałami, które nawiązują do sąsiedniej zabudowy kamienicznej z I połowy XX wieku oraz modernistycznej zabudowy wielorodzinnej socrealizmu – mówi Adrian Kruszewski z pracowni Dementi, architekt Marcelińskiej 18. Podkreśla również, że charakteru całości dodają przestronne częściowo przeszklone balustrady balkonów o efektownych, owalnych zwieńczeniach.

W ramach projektu przewidziano również wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów, odzysk wody opadowej do podlewania części wspólnych oraz dachy pokryte roślinnością. Teren inwestycji obejmie istniejący 120-letni starodrzew oraz nową zieloną strefę relaksu z ławkami i placem zabaw. Deweloper zadbał także o stojaki na rowery.

Realizacja inwestycji ma zakończyć się w ostatnim kwartale 2024 roku. Deweloper oraz generalny wykonawca - Eiffage Immobilier Polska i Eiffage Polska Budownictwo - zapewniają klientom wysoką jakość oraz terminowe zakończenie budowy.

Komentarze


  • Byku
    Gość
    2023-03-10 10:46:29
    Ogrodzenie budynków wielorodzinnych to nonsens, po pierwsze przed niczym to nie chroni ją rozumiem szlaban by nie parkowały obce samochody choć to też dziwne bo jak goście przyjadą to jak mają wjechać a może parkować pod innymi blokami... Po drugie elewacja z najprostszego tynku na styropianie to żadne nawiązanie do kamienic, to po prostu tandeta. Jeśli już nazywać Marcelińska w centrum to powinni zrobić elewacje z cegły czy to grafitowej czy połączenie jakiś kolorów a nie tynk który za 5lat będzie brudny a za 10 będzie szpecić ten budynek. Budując budynki wielorodzinne tworzy się miasto powinny być budowane tak by za 50-100 lat mogły być nazwane zabytkiem a nie ruiną.

  • Styropian
    Gość
    2023-03-10 16:51:06
    Elewacja w miejscu, gdzie jest smog powinna byc z materialow lepszej jakosci. Chyba,ze o to chodzi, zeby rozstawiac rusztowania I malowac farbami ;)

  • aa
    Gość
    2023-03-28 15:09:01
    13k za metr

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.