Loftowy charakter nowej inwestycji na Kępie Mieszczańskiej

2021.05.05

Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Mieszczańskiego ruszyła budowa nowego osiedla spółki Eiffage Immobilier Polska.

Osiedle Atmo zlokalizowane będzie pod adresem Dmowskiego 13 na Kępie Mieszczańskiej i składało się będzie z dwóch budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się ponad 100 mieszkań. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Eiffage Polska Budownictwo.

Teren pod budowę nowego osiedla został już uprzątnięty i przygotowany pod rozpoczęcie prac budowlanych, które zakończą się w drugiej połowie 2022 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Zbigniewa Maćkowa.

Atmo to dwa 6-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się 113 mieszkań o metrażach od 26 do 145 mkw. w rozkładach od kawalerek po 5-pokojowe apartamenty. W parterze zaplanowano przestrzeń pod 6 lokali usługowych, a pod budynkami 136 miejsc parkingowych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 15 606 mkw.

Projekt ma charakter loftowy, przejawiający się w przeszkleniach strefy wejściowej oraz sklepieniach w układzie krzyżowym w części usługowej. Historycznym akcentem budynku będzie ceglana fasada dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych. Po gruntownej rewitalizacji stanie się częścią nowoczesnego budynku. Całości dopełni dyskretne podświetlenie elewacji frontowej.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Atmo, Eiffage Polska Budownictwo, Maćków Pracownia Projektowa, Eiffage Immobilier Polska

Komentarze


  • Wrocławianin
    Gość
    2021-05-11 13:21:21
    Dwa budynki to nie osiedle! Ktoś tu chyba na głowę upadł. Zresztą Wrocław ma nazwane swoje osiedla: Huby, Gądów, Klecina. Nazywanie jakiegoś miejsca zabudowy osiedlem jest śmiesznym małomiasteczkowym nieporozumieniem.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.