Wrocławska inwestycja z elementami fasady dawnej stajni

2020.11.05

Deweloper Eiffage Immobilier Polska rozpoczyna realizację inwestycji mieszkaniowej Atmo, która zlokalizowana jest na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej.

Eiffage Immobilier Polska w swoim najnowszym wrocławskim projekcie, wkomponuje część historycznego budynku dawnej stajni koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej w nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie 2020/2021 roku.

W drugiej połowie XVIII wieku rozpoczęła się budowa na Kępie Mieszczańskiej koszar artylerii według projektu C. G. Langhansa – jednego z najważniejszych przedstawicieli wczesnego klasycyzmu w architekturze Prus. Koszary stanowiły jeden z najważniejszych obiektów militarnych ówczesnego Wrocławia i mogły pomieścić 3 000 żołnierzy. W wieku XIX w budynkach mieściły się m.in. kasyno oficerskie, lazaret, garaże, a także stajnie.

Znaczna część zabudowy Kępy Mieszczańskiej uległa zniszczeniu podczas oblężenia Festung Breslau. Koszary zlikwidowano w 1945 roku.

Atmo przy ulicy Dmowskiego 13 to inwestycja mieszkaniowa z częścią usługową, w której znajdą się mieszkania o metrażach od 26 do 145 mkw. i układach od 1 do 5 pokoi. Łącznie w dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się 113 mieszkań. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej.

Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku 2020/2021 roku. Atmo ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie 2022 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Zbigniewa Maćkowa.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.