Atmo we Wrocławiu - nowoczesne budynki z elewacją dawnej stajni z XIX wieku

2020.08.18

Eiffage Immobilier Polska rozpoczęciem przedsprzedaży mieszkań w nowej inwestycji Atmo na Kępie Mieszczańskiej, oficjalnie zadebiutował na wrocławskim rynku.

Eiffage Immobilier Polska to deweloper wchodzący w skład jednej z największych grup budowlanych w Europie. Pierwsza inwestycja we Wrocławiu mieściła się będzie przy ulicy Dmowskiego 13 na Kępie Mieszczańskiej. Rozpoczęła się właśnie przedsprzedaż mieszkań.

Osiedle Atmo to kompleks dwóch 7-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 113 apartamentów o podwyższonym standardzie i metrażu od 26 do 145 mkw. w układach od kawalerek po mieszkania 5-pokojowe. Apartamenty na piętrach dysponowały będą balkonami, loggiami lub tarasami, natomiast lokale na parterze ogródkami.

W podziemnej hali garażowej zaplanowano 136 miejsc parkingowych. Parter budynków zostanie zagospodarowany pod sześć lokali handlowo-usługowych. Na terenie osiedla powstanie również zielone patio, stojaki na rowery czy stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Projekt architektoniczny Atmo przygotowała pracownia Zbigniewa Maćkowa, która nadała budynkom loftowy charakter, wyczuwalny w elementach elewacyjnych (cegła), w strefach wejściowych (przeszklenia), lokalach usługowych (sklepienia w układzie krzyżowym) i windach. Elementem jednego z budynków staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej

Dodatkowym atutem osiedla będzie bezpośrednie sąsiedztwo planowanego Central Parku, 4-hektarowego parku ze strefą rekreacyjną i sportową, który ma powstać z uwzględnieniem pomysłów mieszkańców.

Prace budowlane na działce przy ulicy Dmowskiego rozpocząć się mają na przełomie 2020/2021 roku. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na trzeci kwartał roku 2022.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.