Dawne poznańskie zakłady Wiepofama zamienią się w osiedle mieszkalne

2019.09.24

Na początku 2020 roku rozpocznie się nowa inwestycja firmy Unidevelopment na terenach po dawnych zakładach Wiepofama w Poznaniu.

W pierwszym kwartale 2020 roku ruszy budowa osiedla Fama Jeżyce, które powstanie na terenach po dawnych zakładach Wiepofama. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci.

Nazwa osiedla nawiązuje bezpośrednio do historii terenu, na którym powstanie. Architektura budynków również nawiązywać ma do charakteru poznańskiej historycznej architektury. Każda z wydzielonych części osiedla będzie posiadała wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw oraz miejscem do wypoczynku. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej.

I etap Fama Jeżyce ruszy w I kwartale 2020 roku i składał się będzie z 251 mieszkań. W listopadzie br., rozpocząć ma się sprzedaż rezerwacyjna lokali.

Wjazd na nowe osiedle dostępny będzie od strony ulicy Kościelnej. W ramach inwestycji powstanie również nowa infrastruktura drogowa. Docelowo przedłużona zostanie m.in. ulica Nad Seganką, która w nowym kształcie połączy ulice Janickiego i Kościelną.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.