Na terenach dawnych zakładów Wiepofama powstaje osiedle Fama Jeżyce

2020.06.22

Rozpoczęły się prace budowlane na poznańskich Jeżycach, gdzie firma Unidevelopment wybuduje osiedle budynków wielorodzinnych - Fama Jeżyce.

Na terenach dawnych zakładów Wiepofama ruszyła budowa pierwszego etapu osiedla Fama Jeżyce, którego deweloperem jest firma Unidevelopment, a generalnym wykonawcą Unibep. Ta część poznańskiej inwestycji powstanie za niecałe 18 miesięcy.

Osiedle Fama Jeżyce powstaje na blisko 8-hektarowym terenie i docelowo zaoferuje ponad 2 000 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. W pierwszym etapie inwestycji wybudowanych zostanie 251 lokali w dwóch budynkach, które zostaną przekazane nowym właścicielom pod koniec 2021 roku.

W dwóch pierwszych budynkach znajdą się mieszkania od kawalerek po przestronne 5-pokojowe lokale. Parter zostanie zagospodarowany pod działalność handlowo-usługową, a na terenie osiedla znajdzie się jeszcze m.in. rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Deweloper w ramach Fama Jeżyce wybuduje deptak, który zwieńczony zostanie placem miejskim. Dodatkowo powstanie również nowa infrastruktura drogowa, a już w ramach pierwszego etapu inwestycji osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.