Jedno z największych osiedli w Poznaniu z wiechą

2021.05.06

Budynki powstające w ramach I etapu osiedla Fama Jeżyce w Poznaniu osiągnęły już swoją docelową wysokość. Inwestycja powstaje na terenach po dawnych zakładach produkcyjnych Wiepofama.

W centrum poznańskich Jeżyc, na działce o powierzchni prawie 8 hektarów powstaje wieloetapowe osiedle Fama Jeżyce, które docelowo zaoferuje 2 500 mieszkań. Inwestycja realizowana jest przez przez Monday Development, poznańskiego dewelopera będącego częścią grupy Unidevelopment.

Fama Jeżyce zlokalizowane jest na terenie po dawnych zakładach produkcyjnych Wiepofama i będzie jednym z największych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. I etap inwestycji osiągnął już swoją docelową wysokość i z tej okazji zawieszona została wiecha.

W pierwszej fazie osiedla powstają dwa 8-kondygnacyjne budynki z 251 mieszkaniami i 11 lokalami handlowo-usługowymi. 70 proc. mieszkań znalazło już swoich nabywców.

W większym budynku I etapu trwa montaż stolarki okiennej, a wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Nieco bardziej zaawansowany w realizacji jest budynek kameralny, gdzie rozpoczęto wykonywanie elewacji. Oddanie do użytku tej części osiedla zaplanowano na koniec 2021 roku.

Na terenie osiedla Fama Jeżyce pojawią się nowe drogi, skwery i atrakcyjny deptak. Budynki będą otwarte na miasto. Na terenie osiedla zaplanowano m.in. stację do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, plac zabaw dla najmłodszych, pomieszczenia do przechowywania rowerów oraz samoobsługowy serwis.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Anna
  Gość
  2021-05-07 17:24:00
  Wielkie osiedle!!Dlatego wyprowadziłam się z tego powstającego mrowiska.Wyobrazacie sobie Dąbrowskiego o 16,30?

 • Sebastian
  Gość
  2021-05-07 22:30:32
  Czy nie jest dla was absurdem to że w Poznaniu na dużą skalę zmniejsza się ilość miejsc parkingowych i wprowadza się płatne strefy.. A co dopiero mówiąc że w tamtym miejscu gdzie ma być "największe" osiedle nie poszerza dróg w stronę centrum... Miejsc parkingowych jak zwykle będzie jak kot napłakał. Już dziś ruch samochodowy w Poznaniu to jest jakaś tragedia. Z roku na rok jeździ się coraz górze i dłużej. A władze ograniczają po raz kolejny ruch. Np zwężenie głogowskiej... W imię czego? Po to aby pyszne.pl mogło szybciej dojechać do klienta. Ha i co z tego i tak na drogę rowerowej co 100m jakaś taksówa stoi na awaryjkach albo dostawczak. No i wcale się nie dziwię bo w ogóle nie ma gdzie się zatrzymać autem. Nawet do sklepów nie ma jak bezpiecznie dostarczyć towar. Infrastruktura to jeden wielki żart. Jak tak dalej będzie się kierunkować w zwężenie dróg a będzie przybywać bloków to za 10 lat obudzimy się w mieście w którym nie będzie można się przemieszczać. Bardzo nad tym ubolewam bo od kiedy mieszkam w Poznaniu to poczułem że jest to moje miasto. Przykre tylko jest to co się w nim dzieje :(

 • Kinga
  Gość
  2021-05-08 00:27:52
  A dlaczego nie zamknąć zupełnie centrum i pozostawić pieszym, rowerzystów?
  Uważam że to najlepsze rozwiązanie przy dobrym transporcie miejskim

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.