Trwa rewitalizacja działki po dawnych zakładach Wiepofama w Poznaniu

2020.10.01

Na budowie inwestycji Fama Jeżyce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Docelowo na 8 hektarowej działce po dawnych zakładach Wiepofama powstanie około 2 500 mieszkań.

Fama Jeżyce to największa inwestycja powstająca w ramach Nowych Jeżyc, czyli miejskiej koncepcji rewitalizacji tej dzielnicy. Osiedle realizowane jest przez spółkę Fama Development, której inwestorami są Unidevelopment SA oraz Wiepofama SA. Prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz project management powierzono Monday Development.

W pierwszym etapie inwestycji Fama Jeżyce budowane są dwa budynki, w których zaplanowano łącznie 251 mieszkań. Większy z nich oplatał będzie dziedziniec, a tuż obok powstanie mniejszy - bardziej kameralny i o podwyższonym standardzie. W sprzedaży znajdują się mieszkania od kawalerek po 5-pokojowe lokale.

Na przyszłych mieszkańców osiedla czekało będzie wiele udogodnień, w tym m.in. rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy rowerów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Pierwszy etap ma być gotowy pod koniec 2021 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.