Pierwsze mieszkania w Fama Jeżyce na przełomie roku 2021 i 2022

2020.12.15

Od kilku miesięcy trwają prace budowlane na pofabrycznych terenach dawnych zakładów Wiepofama w Poznaniu, na których firma Monday Development realizuje projekt Fama Jeżyce.

Wznoszone są pierwsze budynki w ramach poznańskiego osiedla Fama Jeżyce. Deweloperem jest firma Monday Development, spółka należąca do grupy Unidevelopment SA. Inwestycja powstaje na pofabrycznych terenach dawnych zakładów Wiepofama.

Na budowie Fama Jeżyce niedawno zakończyła się realizacja hali garażowej, a obecnie mury budynków pierwszego etapu systematycznie pną się w górę. W najbardziej zaawansowanym budynku powstaje już ostatnie, siódme piętro. Pierwsze mieszkania pierwszego etapu zostaną przekazane na przełomie 2021 i 2022 roku.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań. W kameralnym budynku osiedla nowych nabywców znalazło już prawie 60 proc. lokali, natomiast w większym budynku sprzedanych lub zarezerwowanych jest blisko 40 proc. W I etapie Fama Jeżyce powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań w układach od kawalerek po 5-pokojowe lokale. W parterze budynków zaplanowano przestrzeń pod lokale usługowe.

Docelowo Fama Jeżyce zaoferuje ponad 2 500 mieszkań na prawie 8-hektarowej działce w Poznaniu. Na terenie osiedla powstanie m.in. deptak, który zwieńczony zostanie placem miejskim, a na mieszkańców czekać będzie wiele udogodnień, takich jak rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Deweloper zaplanował również nową infrastrukturę drogową. Na początku, poprzez ulicę Nad Seganką, osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Darek_k
    Gość
    2020-12-15 17:39:24
    Juz jest podpisany kontrakt na II etap, ktory w całosci idzie pod wynajem.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.