Przy Roździeńskiego Skanska wybuduje kompleks biurowy

2015.03.23

Przygotowywany jest nowy plan zagospodarowania przestrzennego wzdłuż alei Roździeńskiego w Katowicach, gdzie szwedzka firma Skanska, planuje wybudowanie kompleksu biurowego.

Nowe plany dotyczą terenu po północnej stronie alei Roździeńskiego w okolicy ulicy Zakopiańskiej, Ryszarda oraz Markiefki. Obecnie na tym terenie mieszczą się jedynie zielone nieużytki, ale będą mogły powstać nowe drogi, a teren wokół będzie miał charakter usługowy.

Zgodnie z planem wzdłuż alei Roździeńskiego powstanie nowa droga o charakterze zbiorczym, która przebiegać będzie do skrzyżowania z ulicą Markefki i stąd od strony Sosnowca można będzie przedostać się na działkę, gdzie Skanska planuje wybudować kompleks budynków biurowych.

Projekt architektoniczny inwestycji został przygotowany przez pracownię Medusa Group. W ramach inwestycji mają powstać trzy biurowce o łącznej powierzchni najmu około 50 tys. mkw. Na działce trwają już prace mające na celu uporządkowanie terenu przy ulicy Ryszarda, ale oficjalnego rozpoczęcia inwestycji Skanska jeszcze nie ogłosiła.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


  • elpe
    Gość
    2015-03-23 14:18:11
    50 tys mkw powierzchni najmu - brzmi bardzo ciekawie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.