Biurowiec Wave w Gdańsku z energią pochodzącą w 100 proc. ze źródeł odnawialnych

2021.03.22

Gdański budynek biurowy Wave, który zrealizowany został w dzielnicy Oliwia przez firmę Skanska otrzymał prestiżowy certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platinum.

Wave w Gdańsku to nowoczesny biurowiec klasy A, który oferuje 24 800 metrów kwadratowych powierzchni GLA na 14 kondygnacjach naziemnych. Budynek, który oddany został do użytku w lipcu 2020 roku został zaprojektowany przez pracownię medusa group. Pierwsza trójmiejska inwestycja Skanska otrzymała właśnie prestiżowy certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platinum.

Certyfikacja LEED dotyczy m.in. oszczędności energii, redukcji zużycia wody czy emisji dwutlenku węgla. Wave korzysta również z prądu wyprodukowanego w źródłach ekologicznych, przede wszystkim elektrowniach wodnych. W biurowcu zastosowanych została wiele innowacyjnych rozwiązań i technologii. Odpowiedzialne zarządzanie budynkiem przez najemców, sprawia, że oszczędność wody, dzięki specjalnej armaturze, może przekroczyć 40 proc. Biurowiec może zużywać również o ponad 30 proc. mniej energii elektrycznej i jest w 100 proc. zasilany energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych.

Wave posiada również antysmogowy chodnik z zielonego betonu, znajdują się od strony al. Grunwaldzkiej. Dodatkowo biurowiec to także alternatywne środki transportu, w tym m.in. pierwsze w regionie centrum współdzielonej mobilności – City Hub, gdzie można wypożyczyć elektryczne skutery, hulajnogi czy samochody. Gdańska inwestycja jest również jedną z ośmiu tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej wyróżnionych certyfikatem WELL Health-Safety Rating. Biurowiec ubiega się także o certyfikat WELL Core&Shell.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.