Pierwszy taki biurowiec w Trójmieście


2022.01.26
Autor: Urbanity.pl
Biurowiec Wave w Gdańsku może się już pochwalić prestiżowym certyfikatem WELL Core & Shell. Pierwsze tego typu wyróżnienie w Trójmieście.

Otrzymanie certyfikatu WELL Core & Shell przez gdański biurowiec Wave jest pierwszym tego typu wyróżnieniem w Trójmieście i pierwszym na poziomie Gold poza Warszawą. Prestiżowy certyfikat potwierdza rozwiązania i udogodnienia w budynku, które koncentrują się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach.

Wave to nowoczesny biurowiec zrealizowany przez firmę Skanska w Gdańsku. Budynek oferuje niecałe 25 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej do pracy. WELL Building Standard to opracowany przez International WELL Building Institute (IWBI) system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku. Do oceny poszczególnych budynków brane jest pod uwagę jego wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi.

Według wytycznych certyfikacji LEED 2009, oszczędność wody, dzięki specjalnej armaturze, może przekroczyć 40%, a oszczędność energii – ponad 30%. Energia elektryczna w budynku pochodzi w pełni ze źródeł odnawialnych. Niemal jedna czwarta materiałów, z których powstał Wave, zawierała elementy pochodzące z recyklingu. Z kolei prawie połowa wykorzystanych produktów pochodziła od lokalnych firm i dostawców. Przy realizacji biurowca wykorzystywano też między innymi wyroby o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Drewno użyte do jego konstrukcji posiadało certyfikat FSC, wyznaczający standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wszystko to pozwoliło Wave na zdobycie kolejnego certyfikatu – LEED Core & Shell na poziomie Platinum.

Dodatkowo przy budynku znajduje się pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności – City Hub, który pozwala m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar.

Komentarze


 • Obser
  Gość
  2022-01-27 08:57:33
  Koszmarek.

 • Trzepak
  Gość
  2022-01-27 10:25:22
  Energia elektryczna w całości ze źródeł odnawialnych... Taaaak. Co wy tam bierzecie?

 • Prokop
  Gość
  2022-01-27 16:35:12
  Budynek śliczny, syn zachwyca się gdy obok niego przejeżdża. Czekamy na drugą wieżę :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.