Rockwool przenosi swoje biura w Poznaniu

2020.02.28

W powstającym właśnie trzecim biurowcu poznańskiego kompleksu Nowy Rynek zostanie centrum kompetencji Rockwool, światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Dotychczasowe biuro firmy Rockwool mieści się w budynku Maraton, który podobnie jak kompleks Nowy Rynek, należy do firmy Skanska. Rozwój spółki spowodował, że potrzebne było większe biuro.

Centrum kompetencji Rockwool znajdzie się w trzecim budynku biurowym kompleksu Nowy Rynek. Firma wynajęła około 6 000 mkw. powierzchni biurowej. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjowania warunków umowy oraz przygotowania długoterminowej strategii najmu doradzali eksperci JLL.

Budynek D kompleksu Nowy Rynek, gdzie przeniesie się firma Rockwool, powstaje na działce u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Obecnie trwają prace nadziemne na całym biurowcu. Budynek zaoferuje około 39 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, a także podziemny garaż na około 260 miejsc i około 80 stanowisk na rowery. Biurowiec oddany zostanie do użytku w II kwartale 2021 roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia medusa group.

Nowy Rynek będzie pierwszym biurowcem w stolicy Wielkopolski ubiegającym się o certyfikat WELL Core & Shell. Docelowo inwestycja składała się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni użytkowej na poziomie ponad 100 000 mkw. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Rynek, Biurowiec D Nowy Rynek, Skanska, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.