Wybudowali drugi najdłuższy most w Europie. Teraz zrealizują inwestycję w Gdyni


2022.05.31
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Firma Mota-Engil Central Europe została generalnym wykonawcą premierowej inwestycji francuskiego dewelopera w Gdyni - Żeromskiego 7. Projekt zrealizowany zostanie niedaleko Skweru Kościuszki.

Bouygues Immobilier wybrał już wykonawcę swojej pierwszej inwestycji w Gdyni. Mota-Engil Central Europe wybuduje budynek mieszkalny Żeromskiego 7, który zlokalizowany będzie w centrum miasta, niedaleko Placu Kaszubskiego czy Skweru Kościuszki. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma, która jest częścią Grupy Mota-Engil odpowiedzialnej m.in. na budowę mostu Vasco da Gamy w Portugalii, drugiego najdłuższego mostu w Europie.

Żeromskiego 7 będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym z kategorii premium w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Pierwsza inwestycji francuskiego dewelopera w Trójmieście powstanie na wysokości drugiego basenu portowego i zaoferuje 77 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach od 1 do 3 pokoi. Większość lokali dysponowała będzie balkonem lub ogródkiem, a mieszkania położone na ostatnim piętrze - tarasem.

Projekt architektoniczny inwestycji Żeromskiego 7 nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. W częściach wspólnych budynku znajdą się elementy art déco. Najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku. Na jednej ze ścian budynku pojawi się również mural „Bon Voyage” („Miłej podróży”) przywodzący na myśl pocztówkę z nadmorskiego miasta.

Deweloper zaplanował ponadto wiele rozwiązań ekologicznych, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych.

Prace budowlane już się rozpoczęły.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.