Deweloper z Francji z dużym osiedlem na 15 budynków w trybie lex deweloper we Wrocławiu


2025.03.19
Autor: Bartosz Motorek
Francuski deweloper Bouygues Immobilier prowadzi przygotowania do rozpoczęcia budowy wielkiej inwestycji mieszkaniowej w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper" na terenach byłej jednostki wojskowej na wrocławskich Maślicach. Docelowo osiedle składać ma się z 15 budynków na około 900 mieszkań.

Bouygues Immobilier planuje rozpoczęcie wielkiej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu. Na Maślicach, przy ulicy Północnej, gdzie w przeszłości mieściła się jednostka wojskowa powstać ma w trybie specustawy mieszkaniowej "lex deweloper" duże osiedle Zielone Aleje.
Projekt osiedla Zielone Aleje we Wrocławiu, wiz. materiały dewelopera

Docelowo projekt składać ma się z 15 budynków wielorodzinnych o wysokości od 4 do 5 kondygnacji, z czego ostatnie piętra są w formie masandry. Wybrane części obiektów zostaną podwyższone do ośmiu kondygnacji, a ich lokalizacja wzdłuż głównej alei. Łącznie w ofercie znajdzie się około 900 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i strukturze. Czteroetapowa inwestycja o powierzchni użytkowej wynoszącej 52 000 metrów kwadratowych zaoferuje także przestrzeń usługową w parterach o powierzchni 2 800 mkw. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 800 miejsc postojowych oraz tereny wypoczynkowo-rekreacyjne.
Projekt osiedla Zielone Aleje we Wrocławiu, wiz. materiały dewelopera

Przy realizacji osiedla Zielone Aleje zastosowanych zostanie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym panele fotowoltaiczne, ogrody deszczowe i zbiorniki retencyjne, karmniki i poidełka dla ptaków czy nasadzenia zaprojektowane w sposób wspierający bioróżnorodność.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Chachaj Rozmuski Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.