Gdański Neon również z wysoką oceną systemu LEED


2020.07.14
Autor: Urbanity.pl
Kolejny biurowiec kompleksu Alchemia w Gdańsku uzyskał certyfikację LEED na najwyższym poziomie. W Trójmieście jest tylko 5 biurowców certyfikowanych na tym poziomie, z czego 4 przypadają na kompleks wybudowany przez firmę Torus.

Biurowiec Neon powstał w ostatnim etapie kompleksu Alchemia w Gdańsku. Budynek, którego budowa zakończyła się w październiku 2019 roku, uzyskał właśnie certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum.

System LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) powstał w 1998 roku z inicjatywy niezależnej amerykańskiej organizacji Green Building Council, której ideą jest propagowanie ekologicznego, zrównoważonego budownictwa. W końcowej ocenie gdański biurowiec Neon uzyskał 87 punktów (na 100 możliwych). Konsultantem Torusa w zakresie certyfikacji w LEED jest VvS | Architects & Consultants.

Neon jest zwieńczeniem realizacji całego kompleksu Alchemia. Biurowiec, którego budowa trwała dwa lata, oferuje 35 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 33 500 mkw. zajmują biura. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada biuro APA Wojciechowski Architekt.

Inne wiadomości o Biurowiec Neon, APA Wojciechowski Architekci, Torus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.