Dobiega końca budowa trwającej od 2010 roku Alchemii


2019.02.05
Autor: Urbanity.pl
Na budowie ostatniego etapu gdańskiego kompleksu biurowego Alchemia, 4 lutego br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku Neon. Inwestycja będzie gotowa do końca 2019 roku.

Alchemia to wieloetapowa inwestycja firmy Torus, której zwieńczeniem jest realizacja biurowca Neon. Powstający od 2010 roku projekt biurowo-usługowy w Gdańsku będzie miał swój koniec w czwartym kwartale br.

4 lutego na budowie biurowca Neon odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Czwarty etap inwestycji dostarczył na trójmiejski rynek 35 000 mkw. powierzchni najmu, z czego 33 500 mkw. zajmują biura. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej to ponad 3 000 mkw., natomiast powierzchnie usługowe, które zlokalizowane są w parterze to nieco ponad 1 500 mkw. Gdański biurowiec dysponował będzie wewnętrznym i zewnętrznym parkingiem na 319 miejsc oraz pełną infrastrukturą sanitarną dla rowerzystów z 374 miejscami.

Mamy zabezpieczone grunty w Trójmieście pod budowę kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, w ramach kilku projektów o mniejszej skali. Jeden z nich, Officyna już jest realizowany, kolejne są w fazie przygotowania. Cały czas przyglądamy się też innym rynkom regionalnym i poszukujemy możliwości rozwoju poza Trójmiastem. Zwiększamy również swoją aktywność w obrębie inwestycji hotelowych – realizujemy już projekt we Wrocławiu, przygotowujemy w Warszawie, a także w Trójmieście. Trzeba oczywiście przyglądać się rynkowi, bo ten jest dzisiaj szczególnie wymagający dla inwestorów, ale też dalej, konsekwentnie robić swoje – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Wszystkie budynki certyfikowane są w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Za projekt architektoniczny całej inwestycji Alchemia odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Łącznie inwestycja oferuje ponad 122 000 mkw., z czego 112 000 mkw. zajmują biura.

Komentarze


  • Kamil
    Gość
    2019-02-05 21:46:13
    To wygląda zuepłnie jak ściana biurowa na Alejach Jerozolimskich (Warszawa). Super!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.