Biurowiec Neon wieńczy sprzedaż kompleksu Alchemia w Gdańsku
Sprzedany został czwarty i zarazem ostatni etap gdańskiego kompleksu biznesowego Alchemia, który zrealizowała firma Torus. Biurowiec Neon znalazł nowego właściciela za ponad 80 mln euro netto, co sprawia, że jest to jedna z największych transakcji w historii trójmiejskiego rynku biurowego.
Firma Torus sprzedała budynek biurowy Neon, który jest częścią kompleksu Alchemia w Gdańsku. Kupującym jest DWS - podmiot zarządzający funduszami inwestycyjnymi, który dokonał zakupu do jednego ze swoich niemieckich funduszy nieruchomościowych.
Biurowiec Neon oferuje od października 2019 roku nowoczesną przestrzeń biurową o łącznej powierzchni ponad 35 000 mkw., z czego 33 500 mkw. to biura, a nieco ponad 1 500 mkw. to lokale usługowe. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej wynosi ponad 3 000 mkw. Budynek posiada certyfikat ekologiczny LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Projekt architektoniczny biurowca to zasługa pracowni APA Wojciechowski Architekci.
Wartość transakcji to ponad 80 mln euro netto.
Wartość transakcji to ponad 80 mln euro netto.
Najnowsze wiadomości
-
2026-05-20 07:02:23
Niemiecki gigant finansowy wynajął pięć pięter w powstającym w centrum Warszawy wieżowcu
-
2026-05-20 11:58:02
Przebudują największe centrum handlowe w Łodzi. Powstaną amfiteatralne schody inspirowane szwedzkim „trappan”
-
2026-05-20 10:23:51
Wrocław mówi „nie”, inwestor nie rezygnuje. Spór o osiedle w miejsce dawnej fabryki
-
2026-05-20 09:40:19
Nowe osiedle i szkoła podstawowa na terenach dawnego Targówka Fabrycznego
-
2026-05-20 07:52:30
Prestiżowy projekt na Starym Podgórzu. Rusza sprzedaż apartamentów w sąsiedztwa XIX-wiecznego zabytku
-
2026-05-19 13:16:53
Termy Uniejów po rozbudowie. Są zjeżdżalnie, Flume Ride i strefy relaksu
-
2026-05-19 10:06:28
Jest ostateczna decyzja lokalizacyjna dla Portu Polska. Budowa ruszy zaraz po wakacjach
-
2026-05-19 08:04:23
Nowy regionalny gigant handlowy pod Warszawą. Powstaje 40 sklepów przy trasie S17
-
2026-05-19 07:19:49