Była "dziura wstydu" jest nowa zabudowa biurowo-mieszkalna


2019.11.19
Autor: Urbanity.pl
W obrębie historycznego centrum Gdańska powstał kompleks Rajska 8, który łączy w sobie funkcje biurową z mieszkalną. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia JEMS Architekci.

Kompleks Rajska 8 na Starym Mieście w Gdańsku powstał u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, na działce, która potocznie nazywana była "dziurą wstydu". Inwestycja zaprojektowana została na planie litery U, a w jej skład wchodzi część mieszkalna z usługami na parterze oraz przestrzeń biurowa z ogólnodostępnym placem miejskim.

Część mieszkalna kompleksu o powierzchni 18 226 mkw. ma sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Łącznie Rajska 8 zaoferowała 169 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Tuż za domem mieszkalnym znajduje się budynek biurowy o wysokości dziesięciu kondygnacji i powierzchni 12 960 mkw. Historyczny przebieg ulicy Rajskiej odtworzony został w formie pieszego pasażu poprowadzonego przez budynek w poziomie parteru. Na poziomie +1 znajdują się ogrody z łąką kwietną i budkami dla owadów.

Kompleks Rajska 8, którego głównym materiałem wykończeniowym została czerwona cegła został zaprojektowany przez JEMS Architekci. Pracownia odpowiada także za projekty wnętrz halli biurowych i mieszkalnych.

Inwestycja realizowana była w latach 2016-2019, a jej inwestorem jest Apollo-Rida Poland.

Komentarze


  • Semen
    Gość
    2019-11-20 12:43:47
    Dobrze, coś tu zbudowano lecz te nowe budynki nijak nie pasują do Starego Miasta. Budynki te nie mają nic wspólnego z Gdańskiem są to bloki skopiowane z internetu z innych miast. Świadczy to o tym że nie ma architektów którzy mogliby stworzyć coś oryginalnego coś nowego ale pasującego do naszego miasta. Szkoda.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.