Ważne wydarzenie na budowie kompleksu Rajska 8 w Gdańsku


2016.12.08
Autor: Urbanity.pl
Na budowie inwestycji Rajska 8 w Gdańsku, odbyła się w środę uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Kompleks mieszkaniowo-biurowy powstaje w miejscu tzw. "dziury wstydu" u zbiegu Rajskiej i Heweliusza.

Rajska 8 będzie zespołem dwóch budynków: mieszkalnego, 6-kondygnacyjnego obiektu, w którym znajdzie się 160 mieszkań oraz 10-kondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. Pod budynkami znajdzie się 1-poziomowy parking samochodowy na około 250 stanowisk.

Działka u zbiegu ulicy Rajskiej i Heweliusza pozostawała niezagospodarowana od ponad 70 lat. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie skrzyżowanie, przy którym powstanie kompleks. Zmienić się ma również plac przed NOT-em, nazwany placem Rajskim. Według projektu przygotowanego przez pracownię JEMS Architekci, miejsce to wypełnić ma się kawiarniami, przez co przyciągnie ludzi.

Działkę przy ulicy Rajskiej 8, dwa lata temu zakupiła firma Apollo-Rida Poland, która planuje, że w lipcu 2018 roku, inwestycja będzie gotowa. Koszt całego projektu wynosi około 200 mln zł.

Generalnym wykonawcą jest firma Budimex.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.