Certyfikat BREEAM dla biurowca Heweliusza 18


2017.08.09
Autor: Urbanity.pl
Biurowiec Heweliusza 18 w Gdańsku, który zostanie oddany do użytku w sierpniu 2018 roku, uzyskał właśnie certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W certyfikacji inwestora wspierało WSP Polska.

Inwestycja firmy Apollo-Rida Poland, powstaje na terenie, który powstawał niezagospodarowany przez ponad 70 lat. Biurowiec Heweliusza 18 został zaprojektowany przez pracownię Jems Architekci i charakteryzował się będzie ceglaną fasadą budynku, nawiązująca do tradycyjnej architektury.

Budynek biurowy w ramach proekologicznych rozwiązań zaoferuje m.in. energooszczędne oświetlenie zewnętrzne o odpowiednim natężeniu z czujnikiem światła zapobiegającym świeceniu w ciągu dnia i automatycznym wyłączaniem w późnych godzinach nocnych zaprojektowane tak, aby wyeliminować zanieczyszczenie świetlne, nowoczesne oprawy lamp w biurach eliminujące szkodliwe migotanie, strefowanie oświetlenia w budynku umożliwiające wyłączanie światła w nieużytkowanych obszarach i/lub wzdłuż okien.

Heweliusza 18 oferuje 10 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej klasy A oraz 72 miejsca parkingowe wraz z infrastrukturą dla rowerzystów.

Część mieszkalna przy ulicy Rajskiej 8, zaoferuje 161 mieszkań oraz lokale usługowe na parterze.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.