Rosną kondygnacje naziemne Heweliusza 18 i Rajska 8 w Gdańsku

2017.06.21

Prowadzona u zbiegu ulic Rajska i Heweliusza w Gdańsku, inwestycja mieszkaniowa firmy Apollo-Rid, weszła w nowy etap realizacji. Według harmonogramu, wszelkie prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu 2018 roku.

Heweliusza 18 i Rajska 8 to inwestycja mieszkaniowa, która zaprojektowana została przez pracownię Jems Architekci, a której generalnym wykonawcą jest firma Budimex.

Położona w ścisłym centrum Gdańska inwestycja weszła w fazę realizacji kondygnacji naziemnych. Obecnie prowadzone są prace w obu budynkach - 10-kondygnacyjnym biurowcu oraz 6-kondygnacyjnym apartamentowcu. Jesienią bieżącego roku osiągnięty ma zostać stan surowy inwestycji.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań. Ponad 100 lokali znalazło już swoich nabywców, co stanowi prawie 65 proc. wszystkich dostępnych mieszkań.

Na terenie, który pozostawał niezagospodarowany przez ponad 70 lat, wyrosną dwa obiekty. Biurowiec Heweliusza 18 dysponował będzie powierzchnią najmu na poziomie 10 000 metrów kwadratowych klasy A, dodatkowo najemcy obiektu będą mogli korzystać z 72 miejsc postojowych oraz infrastruktury dla rowerzystów. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Z kolei budynek mieszkalny Rajska 8 to 161 apartamentów oraz lokale handlowo-usługowe na parterze.

Całość ma być gotowa do czerwca przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.