Airport City Gdańsk - pierwszy kompleks bezpośrednio przy porcie lotniczym

2019.09.24

Ogromny kompleks biurowy Airport City Gdańsk, który zaoferuje około 120 000 mkw. powierzchni użytkowej, powstanie bezpośrednio przy międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy.

Airport City Gdańsk ma być pionierskim projektem, który realizowany będzie w naszym kraju. Bezpośrednio przy gdańskim porcie lotniczym wybudowanych zostanie łącznie siedem biurowców, które uzupełnione zostaną o gastronomię i hotel.

Nazwy biurowców przyszłej inwestycji nawiązywały będą do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot i Golf. W pierwszym etapie Airport City Gdańsk powstanie 6-kondygnacyjny budynek Alpha, który dysponował będzie powierzchnią do wynajęcia na poziomie 8 500 mkw. Na parterze biurowca dostępna będzie przestrzeń handlowo-usługowa, natomiast pod obiektem znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa, która wraz z parkingiem naziemnym dostarczą najemcom około 200 miejsc parkingowych.

Budowa pierwszego biurowca rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Oddanie do użytku zaplanowano w na III kwartał 2021 roku. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację inwestycji jest firma doradcza JLL.

Docelowo Airport City Gdańsk zaoferuje około 120 000 mkw. powierzchni użytkowej. Koncepcję wraz z dokumentacją projektową przygotowała pracownia PIG Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • te77
    Gość
    2019-09-24 14:17:11
    o ja nie mogę co za innowacja i jeszcze będą nazywały się alfa bravo itd. ja rozumiem że potrzebny jest dobry pijar ale wszystko z umiarem

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.