Gotowy pierwszy biurowiec Airport City Gdańsk

2021.12.06

Pierwszy z biurowców kompleksu biurowo-usługowego Airport City Gdańsk przeszedł właśnie odbiór techniczny Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Alpha to pierwszy z biurowców powstającego przy Porcie Lotniczym Gdańsk kompleksu biurowego, który docelowo składał się będzie z siedmiu nowoczesnych biurowców. Budynek z I etapu inwestycji przeszedł odbiór techniczny Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz otrzymał pozytywne decyzje ze strony Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Budynek, którego wykonawcą była firma Hochtief Polska, powstawał przez 18 miesięcy włączając w to czas przygotowania projektu wykonawczego.

Generalnym wykonawcą Alphy jest HOCHTIEF Polska. Obiekt zrealizowany został zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED Gold. Wyróżnia się m.in. fasadą o wysokich parametrach retencji dźwięku. Zakres prac wykonawcy obiektu obejmował standard deweloperski - tzw. shell&core. I etap dostarczył na rynek 8 500 mkw. powierzchni najmu na sześciu kondygnacjach.

Biurowiec Alpha wyróżnia się m.in. fasadą o wysokich parametrach retencji dźwięku, co było podyktowane bliskością lotniska. Budynek certyfikowany jest LEED Gold wg najnowszej i najbardziej restrykcyjnej wersji v4 Building Design and Construction potwierdzającej ekologiczne podejście do tworzonej przestrzeni.

Airport City Gdańsk (ACG) ma stać się nowoczesną dzielnicą lotniskową obok przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta i Autostrady A1.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.