Powstaje nowoczesna dzielnica biznesowa w Gdańsku

2022.05.13

W bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk otwarty został oficjalnie nowoczesny biurowiec Alpha, który stanowi pierwszy etap inwestycji biurowej Airport City Gdańsk..

Pierwszy z siedmiu biurowców kompleksu Airport City Gdańsk zainaugurował w czwartek 12 maja. W sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy powstał nowoczesny, 6-piętrowy budynek biurowy, który oferuje 8 500 mkw. przestrzeni do wynajęcia. Inwestorem jest gdańskie lotnisko.

Biurowiec Alpha o wysokich standardach ekologicznych, potwierdzonych certyfikatem LEED Gold, powstał za kwotę prawie 66 mln zł. Pod budynkiem znajduje się dwupoziomowa hala garażowa na 197 miejsc parkingowych. Biurowiec jest skomercjalizowany w 40 proc., a w negocjacjach jest 100 proc. powierzchni budynku. Głównym najemcą Alphy będzie międzynarodowa firma z branży IT, która zajmie trzy piętra biurowca. Obecnie trwa adaptacja wnętrz, do których pracownicy wprowadzą się jesienią br.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada biuro PIG Architekci. Generalnym wykonawcą biurowca Alpha była firma HOCHTIEF Polska, a jego komercjalizacją zajmuje się JLL. Docelowo Airport City Gdańsk zaoferuje 100 000 mkw. powierzchni najmu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.