Rank Progress sfinalizował sprzedaż kolejnej inwestycji

2012.01.02

Grupa Kapitałowa Rank Progress sprzedała za 31,8 mln zł nieruchomości w Miejscu Piastowym koło Krosna, wraz ze znajdującym się tam hipermarketem budowlanym OBI. To kolejna inwestycja spółki zakończona sprzedażą. Kapitał pozyskany w wyniku transakcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie planowanych przez Rank Progress inwestycji.

Nabywcą nieruchomości należącej do Grupy Kapitałowej Rank Progress jest spółka Superhobby Market Budowlany. Za 31,8 mln zł netto stała się ona właścicielem działek o łącznej powierzchni 2,9 ha, na których został wybudowany i uruchomiony w listopadzie 2011 r. hipermarket budowlany OBI. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka E.F. Progress IX Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Rank Progress.

To już czwarta inwestycja Grupy Rank Progress sprzedana z sukcesem w ciągu ostatniego roku. W maju 2011 r. spółka pozyskała 38 mln euro netto ze sprzedaży Galerii Twierdza I oraz Parku Handlowego Twierdza II w Kłodzku. We wrześniu na konto Rank Progress, za Galerię Twierdza w Zamościu, wpłynęły 44 mln euro netto. W grudniu natomiast firma sfinalizowała, za 39,3 mln zł, sprzedaż gruntów w województwie opolskim do sieci IKEA Property Poland.

Biorąc pod uwagę fakt pozytywnego zamknięcia tak wielu transakcji gotówkowych oraz podtrzymania prognoz wyników na rok 2011, zarząd Rank Progress SA podjął decyzję o warunkowej wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2011, o wartości ponad 50 mln zł. Po analizie sytuacji finansowej firmy i jej zapasów gotówkowych zarząd spółki uznał, iż wypłata dywidendy na taką kwotę w żaden sposób nie zagraża płynności realizowanych i planowanych inwestycji.

Dzięki udanym transakcjom w roku 2011 oraz planowanym transakcjom na rok 2012, w tym planowanej transakcji sprzedaży działającej od października ubiegłego roku Galerii Tęcza w Kaliszu, Rank Progress SA pozyska kapitał na inwestycje planowane w 2012 r. Firma chce wtedy rozpocząć budowę centrum handlowego w Chojnicach, o powierzchni 37 tys. mkw., oraz wybudować park handlowy w Grudziądzu. W Miejscu Piastowym, w sąsiedztwie marketu OBI, na liczącej ponad 5 ha działce ma powstać galeria handlowa o powierzchni 18 tys. mkw. W planach są również większe projekty: centrum regionalne w Kielcach oraz Duchnowie, w gminie Wiązowna. W ramach drugiego z wymienionych projektów ma zostać zrealizowane regionalne centrum handlowe o powierzchni całkowitej ok. 10 ha.

Wiosną 2012 r. ma zostać oddana do użytku Galeria Świdnicka w Świdnicy. Dotychczas firma Rank Progress podpisała umowy najmu na obecność m.in. takich marek i sklepów, jak: Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito i Reserved, Intermarche, Orsay, Empik, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. W galerii znajdą się również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj.

Źródło: mat.pras

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.