Echo Polska Properties kupuje centra handlowe za 166,6 milionów euro

2017.02.02

Echo Polska Properties NV (EPP) zawarła wstępną umowę, która dotyczy nabycia czterech nieruchomości. Wszystkie obiekty zlokalizowane są na terenie Polski i należały do funduszu nieruchomościowego zarządzane przez Blackstone.

W ramach transakcji EPP nabyła centrum handlowe Galeria Twierdza w Kłodzku o powierzchni 23 039 metrów kwadratowych wraz z sąsiadującą działką, na której mieści się restauracja Broaster Chicken Drive.

Kolejną nieruchomością jest Galeria Twierdza w Zamościu o powierzchni 23 785 mkw., która funkcjonuje już od 2009 roku. EPP zakupiła również centrum handlowe Galeria Tęcza w Kaliszu o powierzchni 16 003 mkw. oraz włocławskie centrum handlowe Wzorcownia o powierzchni najmu na poziomie 25 629 mkw.

Wśród najemców nabytych galerii handlowych są takie marki jak: Grupa LLP, H&M, Rossman, Carrefour oraz Cinema 3D. Zarządcą wszystkich czterech obiektów jest firma Multi Polska.

EPP kupi 100% udziałów w Kłodzko Retail LLC, Zamość Retail LLC, Kalisz Retail LLC oraz Włocławek Retail LLC.

Transakcja jest warunkowa do czasu uzyskania zgody urzędu antymonopolowego oraz wystawienia polisy ubezpieczeniowej na EPP. Zamknięcie transakcji zaplanowano na kwiecień bieżącego roku.

Doradcami komercyjnymi i prawnymi EPP były firmy Colliers International i Linklaters, natomiast doradcami sprzedającego była firma JLL i kancelaria Greenberg Taurig.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wzorcownia, Galeria Tęcza, Galeria Twierdza, Galeria Twierdza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.