Ruszyła budowa inwestycji Park of Poland w Mszczonowie

2017.04.19

Rozpoczęła się realizacja największego w Polsce parku rozrywki - Park of Poland pod Warszawą w Mszczonowie. Inwestycja o wartości 150 mln euro to projekt inwestycyjny spółki Global City Holdings.

19 kwietnia br., w miejscowości Mszczonów odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod realizację największego w Polsce parku rozrywki Park of Poland.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie aquapark Suntago Wodny Świat - największy zadaszony park wodny w Europie. Ogromny kompleks podzielony zostanie na trzy strefy - strefa relaksu, saunarium oraz strefa wodnej dżungli.

Relax Suntago z zewnętrznych i wewnętrznych basenów ze strefą relaksu, a to wszystko uzupełnione restauracjami i 700 prawdziwymi drzewkami palmowymi. Saunaria Suntago to kilkadziesiąt tematycznych saun, ale także pokoje z masażami czy solarium. Ostatnia strefa - Jamango, Wodna Dżungla to 30 zjeżdżalni wodnych, baseny z falami czy najdłuższa w Europie wewnętrzna zjeżdżalnia.

Park wodny wybudowany zostanie na 20-hektarowej działce, między autostradą A2, a drogą ekspresową S8. Tylko w pierwszej części kompleksu powstanie około 600 nowych miejsc pracy. Na gości czekało będzie około 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Park of Poland realizowany będzie etapowo. Pierwsza część kompleksu - Suntago - zostanie oddana do użytku pod koniec 2018 roku. W podwarszawski projekt zaangażowana jest należąca do niemieckiego biznesmena Grupa Wunda, która zarządza czterema parkami wodnymi w Niemczech.

Po wybudowaniu części Suntago, inwestor postawi również hotele, centrum konferencyjne, lokale handlowe oraz apartamentowce.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.