Jeszcze w tym roku skorzystamy z parku wodnego Suntago Wodny Świat

2019.05.24

W maju minęły dwa lata od rozpoczęcia budowy największego zadaszonego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie trwa pierwszy etap kompleksu Park of Poland, zlokalizowanego we Wręczy, w gminie Mszczonów, między Warszawą a Łodzią.

Trwa budowa pierwszego etapu parku wodnego Park of Poland - Suntago Wodny Świat. Na działce widać już konstrukcje budynków oraz tęczowe kolory zjeżdżalni wodnych. Od marca na budowie trwają prace murarskie i tynkarskie, a także układane są marmurowe płyty w strefie pryszniców oraz płytki w pierwszych basenach.

Marzec był również miesiącem, kiedy na budowie ruszył jeden z najbardziej spektakularnych etapów, czyli montaż zjeżdżalń w strefie Jamango Wodna Dżungla. W Suntago Wodny Świat pojawił się już symulator surfingu Surf-Air, który pozwala na zabawę na wzburzonych falach. Park of Poland ma na okres pięciu lat wyłączność w promieniu 200 km na to urządzenie.

Jeszcze w tym miesiącu, wykonawca inwestycji zamknie etap budowy konstrukcji żelbetowych budynku głównego, na którym trwają prace nad pokryciem dachu.

Zmiany widoczne są również przed parkiem Suntago Wodny Świat, gdzie wykonanych zostało już 65 proc. z planowanych 2 500 stanowisk parkingowych. Pierwszy etap kompleksu ma być gotowy pod koniec 2019 roku.

W zeszłym roku rozpoczęte zostały również prace nad drugim etapem Park of Poland. Ta część inwestycji zakłada realizację rozbudowanej bazy noclegowej obok parku wodnego. Otwarcie Suntago Wodny Świat zbiegnie się z oddaniem do użytku Suntago Village, czyli wioski składającej się z około 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W tej części kompleksu zaplanowano także miejsce do zabawy dla najmłodszych, strefę do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. Generalnym wykonawcą Suntago Village została spółka Unihouse.

Równolegle trwa budowa 4- i 5-gwiazdkowych hoteli składających się z dwóch niezależnych obiektów połączonych wspólnym atrium. Dla wygody gości jeden z hoteli połączony będzie tunelem z parkiem wodnym Suntago Wodny Świat. 4-gwiazdkowy budynek hotelowy wybudowany zostanie wraz ze strefą konferencyjną o powierzchni 3 600 metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się sala balowa o metrażu 1150 mkw. Z kolei 5-gwiazdkowy hotel oferował będzie ponad 700 miejsc noclegowych dla gości park wodny Suntago Wodny Świat. Na najwyższym pietrze powstanie unikatowy koncept gastronomiczny.

Park of Poland - jak dojechać?

Inwestycja Park of Poland, której częścią jest Suntago Wodny Świat powstaje we Wręczy, w gminie Mszczonów, między Warszawą a Łodzią. Dojechać do kompleksu można autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Pod koniec ubiegłego roku została otwarta droga finansowana przez gminy Mszczonów i Radziejowice, która zapewni bezpośredni dojazd do parku wodnego Suntago Wodny Świat.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • J-j
    Gość
    2019-05-24 20:55:48
    OK POZDRAWIAM

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.