Otwarcie pierwszego etapu projektu Park of Poland. Masa atrakcji czeka na gości

2020.02.19

W czwartek, 20 lutego nastąpi oficjalne otwarcie największego zadaszonego parku wodnego w Europie – Suntago Wodny Świat, będącego częścią inwestycji Park of Poland. Można już rezerwować bilety.

Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Europie, zlokalizowany we Wręczy obok Mszczonowa, pomiędzy Łodzią, a Warszawą. W czwartek, 20 lutego zaplanowano oficjalne otwarcie kompleksu o wartości ponad 170 mln euro.

Park wodny spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, w tym kąpiele w basenach terminalnych, sesje w saunach tematycznych, część SPA i Wellnes, także funkcję rozrywkową. Suntago Wodny Świat oferuje największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie, basen z falą, rwącą rzekę czy rzekę przygód.

Pomimo zimowej aury na zewnątrz, w obiekcie panuje tropikalny klimat 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm. Suntago Wodny Świat zostało podzielone na trzy strefy tematyczne - Jamango, Relax, Saunaria, z czego dwie ostatnie otwarte są jedynie dla gości powyżej 16 roku życia.

JAMANGO
Ta część parku wodnego to wodna dżungla z masą atrakcji - 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, a do tego 32 zjeżdżalnie, w tym jedna najdłuższa w Europie. Dzięki zjeżdżalni Green Mamba goście mogą na pontonie mknąć jednocześnie do 4 osób. Natomiast Jaw Drop pozwala na zjazd z 55 metrów niemal pionowo. W Jamango są też takie atrakcje, jak Tiger's Race czy aż 8 osobowa Rainbow Race. Najmłodsi użytkownicy parku mogą w tej części kompleksu korzystać z mniejszych zjeżdżalni czy mini wodnego placu zabaw.

W Jamango mieści się także basen ze sztucznie generowaną falą. Na strefie znajduje się także zewnętrzny i wewnętrzny basen termalny z barem. Goście mogą w tej części Suntago również korzystać z dwóch restauracji oraz barów: Poleczka z kuchnią polską, Va Bene z daniami włoskimi, a także Pirat Snack Bar oraz Juice Bar dla najmłodszych.

RELAX
Ta część parku wodnego pozwala na regenerację i odpoczynek w otoczeniu palm z Kostaryki, Malezji, Florydy. Zewnętrzny oraz wewnętrzny basen z wodami termalnymi, a także jacuzzi, hydromasaże wraz z dwoma barami osadzonymi w basenie to kolejne atrakcje tej strefy. Relax to również basen Dead Sea z bogatą w minerały wodą solankową, basen siarkowy, czyli idealny wybór dla osób borykających się z problemami reumatoidalnymi i stawowymi oraz basen floatingowy, łaźnia parowa, liczne łóżka do masażu. Goście, którzy zgłodnieją mogą skorzystać z oferty kuchni amerykańskiej w restauracji Arizona Steak & Burger, kuchni japońskiej w Nori Sushi Bar oraz dla najbardziej wymagających restaurację a-la carte – PORTADA.

SAUNARIA
Tutaj goście Suntago mają do wybory dziesięć różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Uwagę gości przykuwa też spektakularny prysznic Calla shower w kształcie lilii z temperaturą 16 stopni. Strefa Saunaria jest strefą „textil free”.

Dla gości kompleksu Park of Poland, którzy chcą skorzystać z oferty Suntago Wodny Świat dłużej niż jeden dzień, przeznaczona została baza noclegowa Suntago Village z miejscami parkingowymi dostępnymi przez całą dobę. Wiosną tego roku do dyspozycji oddane zostaną 92 w pełni wyposażone domki modułowe.

Na terenie kompleksu znajduje się również sala konferencyjna o powierzchni 550 metrów kwadratowych, która daje możliwość organizacji konferencji czy spotkań biznesowych. Całość uzupełnia 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów.

Sponsorami strategicznymi Suntago są firma Samsung oraz właściciel marki Pepsi. Bilety wraz z cenami dostępne są na stronie www.parkofpoland.com.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.