Minął rok na budowie kompleksu Park of Poland

2018.05.09

Trwa budowa pierwszego etapu Park of Poland, inwestycji rekreacyjno-rozrywkowej, która powstaje we Wręczy pod Mszczonowem. Zarysowuje się kształt parku wodnego Suntago Wodny Świat, który zostanie oddany do użytku w 2019 roku.

Po 12 miesiącach prac na budowie inwestycji Park od Poland, coraz bardziej zarysowuje się kształt pierwszego etapu kompleksu, który stanowił będzie największy w Europie zadaszony park wodny - Suntago Wodny Świat. Prace na budowie realizowane są zgodnie z harmonogramem.

W tej części inwestycji zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami oraz wszystkie prace fundamentowe. Wykonanych zostało już 85% żelbetowych niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody i oświetlenia basenów. Nad połową piwnic zamknięte są stropy, a bryły głównej kuchni i tarasu widokowego zostały ukończone. Obecnie na budowie I etapu pracuje sześć dźwigów wieżowych.

Do Rotterdamu przypłynęło już ponad 700 palm, które tworzyły będą tropikalny ogród w strefach Jamango i Relaks. Póki co przechodzą w Holandii okres aklimatyzacji przed dostawą do Wręczy.

Do końca 2020 roku powstanie także czterogwiazdkowy hotel, który stanowił będzie integralną część parku wodnego. W marcu Global City Holdings oraz Hotel Professionals Management Group podpisały umowę na usługi doradztwa strategicznego na etapie projektowania i budowy hotelu oraz na zarządzanie nim. Hotel zaoferuje około 240 pokoi wraz z powierzchnia konferencyjną. Ta część inwestycji jest na etapie wyłonienia biura architektonicznego i wykonawcy obiektu.

Suntago Wodny Świat będzie największym w Europie zadaszonym parkiem wodnym. Inwestycja powstaje między Warszawą a Łodzią, a dojechać do niej będzie można autostradą A2 i droga ekspresową S8.

I etap Park of Poland składał się będzie z 32 zjeżdżalni wodnych, z czego najdłuższa wewnętrzna zjeżdżalnia w Europie będzie miała długość aż 320 metrów. Suntago to również basen kryty o powierzchni 1 000 mkw., 10 różnego rodzaju saun oraz 700 palm rozlokowanych w budynku. Całość uzupełniona zostanie częścią gastronomiczną składającą się z 5 restauracji i 7 barów przy basenach.

Na klientów parku wodnego czekało będzie także 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wartość inwestycji wynosi 150 mln euro.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.