Centrum Warszawy z kolejnym ponad 150-metrowym wieżowcem

2019.06.17

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa nowego warszawskiego wieżowca - SKYSAWA, który połączony zostanie bezpośrednio ze stacją metra Rondo ONZ.

SKYSAWA to nowy wieżowiec przy ulicy Świętokrzyskiej 36, którego inwestorem jest Polski Holding Nieruchomości. Nazwa wysokościowa to połączenie słów sky (z ang. niebo) i Sawa, słowa zasięgniętego z warszawskiej legendy, według której syrena Sawa wraz z Warsem założyła osadę Warszawa.

Nowy warszawski wieżowiec będzie miał 155 metrów wysokości i powstanie w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. Inwestycja o powierzchni około 40 000 metrów kwadratowych zaoferuje nowoczesne biura klasy A, które uzupełnione zostaną przestrzenią handlowo-usługową.

Inwestycja, która będzie jednym z kluczowych punktów w panoramie Warszawy, wymagała nazwy podkreślającej jej nowoczesność, a zarazem nawiązującej do tradycji miasta. SKYSAWA będzie nowym, ponadczasowym symbolem stolicy, miejscem, w którym najemcy będą mieli zapewnione idealne warunki do rozwoju, m.in. centralną lokalizację, wysokiej jakości przestrzeń i liczne udogodnienia
powiedział: Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości

Prace budowlane rozpocząć mają się na dniach. Polski Holding Nieruchomości dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę. Komercjalizacją projektu SKYSAWA zajmuje się firma doradcza Colliers International.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Olo
  Gość
  2019-06-18 13:35:27
  Jak na XXI wiek to architekturą nie powala. Takie klocki to stawiano 50 lat temu, choćby przykład hotelu Marriott.

 • LOLOLO
  Gość
  2019-06-18 13:59:11
  I ma być właśnie takim klocem, takie kloce też są potrzebne.

 • Ddd
  Gość
  2019-06-19 23:58:48
  Po co ten artykul i info ze to nowy projekt, projekt stary tylko nazwa inna...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.