Wiemy jak będzie wyglądał łącznik wieży Skysawa ze stacją metra

2020.10.06

Polski Holding Nieruchomości (PHN) zaprezentował wizualizację łącznika powstającego wieżowca Skysawa w dzielnicy Śródmieście ze stacją metra.

Pod koniec maja br. ruszyły przygotowania do budowy przejścia podziemnego, które ma połączyć wieżowiec Skysawa ze stacją metra Rondo ONZ. Dzisiaj inwestor zaprezentował wizualizację tej części warszawskiego kompleksu.

Skysawa to flagowy projekt PHN, który obecnie realizowany jest na działce przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Inwestycja składa się z dwóch budynków - niższego liczącego od czterech do dziewięciu kondygnacji oraz 155-metrowej wieży.

Powstający wieżowiec będzie jednym z pierwszych budynków biurowych w Warszawie, który połączony zostanie bezpośrednim przejściem podziemnym ze stacją drugiej linii metra. Budowa korytarza łączącego poziom -2 budynku A biurowca ze stacją metra Rondo ONZ trwa od maja tego roku. Łącznik znajdzie się pod chodnikiem u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej z aleją Jana Pawła II i ma być gotowy do końca tego roku.

Za projekt architektoniczny Skysawy odpowiada biuro Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr.

Przypomnijmy, że pod koniec września br., na budowie kompleksu odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na niższym budynku. Oddanie do użytku całego projektu Skysawa zaplanowano na III kwartał 2022 roku. Łącznie inwestycja zaoferuje około 40 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.