Wiecha na kompleksie wieżowym Skysawa [VIDEO]

2020.09.28

Na budowie kompleksu biurowo-handlowego Skysawa odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Inwestycja składa się z dwóch budynków, w tym 155-metrowej wieży.

Skysawa to inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości, która powstaje przy ulicy Świętokrzyskiej 36 i składa się z dwóch części - niższej liczącej od czterech do dziewięciu kondygnacji naziemnych oraz 155-m wieży. Niższy z budynków osiągnął właśnie swoją docelową wysokość.

Zakończona została budowa żelbetowej konstrukcji budynku A kompleksu Skysawa w centrum Warszawy. Obecnie trwają prace przy fasadzie obiektu oraz wewnątrz. Równolegle prowadzona jest budowa pierwszych kondygnacji naziemnych wieży (budynek B) oraz budowa podziemnego przejścia, które połączy kompleks ze stacją metra Rondo ONZ.

Postęp prac nad pierwszym budynkiem kompleksu - VIDEO

Wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze fragmenty elewacji budynku A inwestycji Skysawa, która obecnie montowana jest od strony ulicy Twardej.

Skysawa to jedna z najszybciej powstających inwestycji biurowych w Warszawie. Wszystkie kondygnacje naziemne budynku A zostały wybudowane w dziewięć tygodni. Wieża Skysawa powstawała będzie w krótszym, bo czterodniowym cyklu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr.

Kompleks biurowo-handlowy przy ulicy Świętokrzyskiej 36 oferuje łącznie około 34 200 mkw. powierzchni do wynajęcia. Skysawa będzie miała bezpośrednie połącznie ze stacją metra, a także posiada posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding.

Według harmonogramu budynek A, który dysponuje powierzchnią około 9 800 mkw. będzie gotowy w III kwartale 2021 roku. Z kolei 155-metrowa wieża zostanie oddana do użytku w III kwartale 2022 roku.

Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i Elin.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • HighPoland
    Gość
    2020-09-29 14:01:28
    Super wiadomość !

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.