Warszawskie Kabaty z miastotwórczym projektem od Echo

2020.09.28

Echo Investment pokazało swój najnowszy warszawski projekt - wielofunkcyjny kompleks, który powstanie w sąsiedztwie Lasu Kabackiego.

Nowy projekt wielofunkcyjny firmy Echo Investment w Warszawie powstanie na działce u zbiegu al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Wąwozowej, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się ogrodzony parking i budynek handlowy. Firma planuje wybudować kompleks miastotwórczy i wielofunkcyjny, który łączył będzie w sobie mieszkania, biznes, rozrywkę, kulturę, edukację, sport oraz sklepy i liczne restauracje i kawiarnie.

Sercem nowej inwestycji na Kabatach będzie Oranżeria, czyli przeszklona, jasna i nowoczesna hala restauracyjna. Zaplanowano również bogatą ofertę kulturalną z przestrzenią na spotkania, sport, zabawę, naukę czy rozwój pasji. Komponentem wielofunkcyjnej mieszanki będzie handel i usługa, skupiające się przede wszystkim w obrębie podziemnego pasażu, połączonego wprost ze stacją metra. Tę część kompleksu zaprojektowało studio MOFO Architekci.

Echo na Kabatach zaplanowano również zabudowę mieszkaniową, za projekt której odpowiada biuro WWAA. Budynki mieszkaniowe zostaną osadzone na filarach ponad poziomem gruntu.

Duży nacisk położony został na jakość przestrzeni społecznej. Powstać ma nowy, ogólnodostępny park – ogród na skarpie. Od strony wschodniej ku zachodowi działka będzie łagodnie się wznosić, by dać więcej miejsca dla zieleni i schować część zabudowy pod powierzchnią. Wyjątkowy zapewne będzie Plac Kabacki z miejscem na kawiarnie, ogródki restauracyjne, zieleń, fontanny wraz z małą architekturą. Wszystko to znajdzie się w narożniku al. KEN i ulicy Wąwozowej, przy samym wyjściu z metra.

Kwartał zostanie przystosowany do ruchu pieszych oraz rowerzystów, a ruch samochodowy zostanie przeniesiony do podziemi.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.