Warszawski Cedet coraz bliżej otwarcia

2017.10.20

Przebudowywany i modernizowany budynek Centralnego Domu Towarowego w Warszawie, doczekał się zawieszenia wiechy. Inwestorem projektu jest firma Immobel Poland, a generalnym wykonawcą inwestycji Korporacja Budowlana Doraco.

Biurowiec Cedet (Cetralny Dom Towarowy) zlokalizowany jest na działce przy ulicy Kruczej 50, a jego powierzchnia użytkowa wynosi około 22 000 metrów kwadratowych. Wielu warszawiaków zna budynek jako Dom Towarowy Smyk, który zbudowany został w latach 50-tych XX wieku.

Przez wiele lat obiekt był handlową wizytówką miasta do roku 1975, kiedy to wybuchł pożar, który praktycznie doszczętnie zniszczył wnętrza budynku.

Od początku 2015 roku, Korporacja Budowlana Doraco prowadzi prace modernizacyjne Cedetu. Z dawnego Smyka pozostał jedynie szkielet konstrukcji. Według zapowiedzi inwestora, odtworzony ma zostać dawny charakter obiektu pod bacznym okiem konserwatora zabytków.

Warszawski Cedet zostanie nie tylko zrewitalizowany, ale również rozbudowany o zupełnie nową powierzchnię. Nowy Cedet to siedem kondygnacji naziemnych oraz cztery podziemne, gdzie trzy poziomy zajmie garaż samochodowy na 138 miejsc, a jedna kondygnacja zagospodarowana zostanie pod handel. Parking samochodowy będzie płatny i ogólnodostępny.

Powierzchnie biurowe w nowym budynku zajmą około 15 000 mkw. i zlokalizowane zostaną na piętrach od 2 do 6. Część handlowa to 7 000 mkw. na poziomach -1, 0 oraz 1. Cedet będzie miejscem, w którym znajdą się również m.in. bank, restauracja, klub fitness, drogeria, sklep spożywczy, kawiarnia oraz sklep z multimediami.

Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2018.

Twórcami projektu przebudowy i rozbudowy budynku są biura architektoniczne AMC - Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Komercjalizacją Cedetu zajmuje się firma Jones Lang LaSalle (JLL).

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centralny Dom Towarowy, JLL Poland, Korporacja Budowlana Doraco, Immobel Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.