Colliers zarządcą legendarnego Cedet-u

2018.03.05

Zarządcą warszawskiego budynku biurowo-handlowo-usługowego Cedet została firma doradcza rynku nieruchomości Colliers International.

Do zadań firmy Colliers będzie zarządzanie nieruchomością, obsługa administracyjna oraz utrzymanie relacji z najemcami. Niebawem zakończy się trwająca od kwietnia 2015 roku rozbudowa i modernizacja Cedetu.

Budynek znajduje się u zbiegu alei Jerozolimskich i ulicy Kruczej w Warszawie. Cedet oferuje ponad 22 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Część handlowa z dostępem z poziomu ulicy znajduje się na kondygnacjach -1, 0 oraz +1. Piętra od drugiego do szóstego zostały zagospodarowane pod pomieszczenia biurowe ulokowane wokół patio.

U zbiegu ulic Brackiej i Kruczej powstało nowe skrzydło o funkcji wyłącznie biurowej, a w podziemiach parking ze 139 miejscami oraz rozbudowaną infrastrukturą dla rowerzystów.

Cedet, czyli dawny Centralny Dom Towarowy, znany również jako „Smyk”, to ikona powojennego polskiego modernizmu. Po zakończeniu inwestycji, 7-kondygnacyjny budynek ponownie ma stać się wizytówką centrum miasta.

Inwestorem jest firma Immobel Poland, a generalnym projektantem przebudowy jest pracownia AMC - Andrzej M. Chołdzyński, a partnerem RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Twórcom projektu zależało na zrekonstruowaniu oryginalnej, szklanej elewacji z charakterystycznymi poziomymi podziałami, zaginającymi się wokół zaokrąglonych narożników.

Centralny Dom Towarowy wybudowany został w latach 1949-1952 według projektu uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego. Przez wiele lat gmach rozświetlał zaprojektowany i wykonany w Niemieckiej Republice Demokratycznej neon w kształcie serpentyny. Zgodnie z decyzją dewelopera powrócił on na swoje dawne miejsce.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.