Jest finansowanie dla warszawskiego projektu Cedet

2014.11.06

W ramach programu "Inwestycje Polskie" Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielił kredytu na sfinansowanie inwestycji przy ulicy Brackiej w Warszawie. Chodzi o przebudowę oraz rozbudowę dawnego domu handlowego Smyk (a wcześniej CDT), gdzie powstanie obiekt biurowo-handlowy.

Kredyt w wysokości 56,5 mln euro został udzielony firmie Immobel Poland BGK, która w miejscu dawnego DH Smyk zrealizuje budynek biurowo-handlowy o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 22 tys. mkw., z czego 15 tys. mkw. przypada na lokale biurowe, a 7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Inwestor jest w trakcie finalizacji pierwszych umów najmu w nowym budynku.

Od początku października bieżącego roku, u zbiegu ulic Brackiej i Kruczej trwają prace wyburzeniowe, które dotyczą części północnej strony domu towarowego oraz dotychczasowy budynek administracyjny, zniknie też elewacja z lat 70-tych XX wieku. Prace związane z rozbiórką mają zostać zakończone do końca tego roku. Wtedy na plac budowy wejdzie generalny wykonawca inwestycji - firma Doraco.

Odnowiony oraz rozbudowany Cedet będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i cztery podziemne. Na piętrach od 1 do 6 znajdą się lokale biurowe, z kolei punkty handlowo-usługowe zostaną zagospodarowane na poziomach -1, 0 oraz +1. Na podziemnych kondygnacjach od -2 znajdzie się parking samochodowy na 140 miejsc.

Za projekt architektoniczny przebudowy odpowiada konsorcjum pracowni architektonicznych: AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, którego liderem jest pracownia AMC.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na I kwartał 2017 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Centralny Dom Towarowy, AMC-Andrzej M. Chołdzyński, RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska, Korporacja Budowlana Doraco

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.