Warsaw Unit siedzibą giganta ubezpieczeniowego

2019.06.12

Strategicznym najemcą powstającego wieżowca Warsaw Unit przy rondzie Daszyńskiego 1 została firma ubezpieczeniowa Warta. Transakcja jest jedną z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym.

Warsaw Unit to nowoczesny budynek biurowy o wysokości ponad 200 metrów, który powstaje na działce przy rondzie Daszyńskiego 1 na Woli. Biurowiec oferuje około 57 000 mkw. powierzchni klasy A na 45 piętrach. Wieżowiec pozyskał właśnie strategicznego najemcę.

Firma ubezpieczeniowa Warta podpisała umowę najmu prawie 20 000 mkw. powierzchni biurowej na 11 najwyższych piętrach wieżowca. Czas trwania umowy to 10 lat, a w negocjacjach firmę Ghelamco, jako inwestora, wspierała agencja JLL. Najemcę wspierała firma doradcza CBRE oraz kancelaria Hogan Lovells.

Pracownicy Warty przeprowadzą się do nowej siedziby w 2021 roku, gdzie skupiony zostanie zespół pracujący obecnie w trzech różnych miejscach Warszawy.

Biuro w Warsaw UNIT to znakomita wizytówka nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmy, która dba o swój wizerunek i najwyższe standardy miejsca pracy. Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma ubezpieczeniowa z długimi tradycjami, jaką jest Warta, wybrała na swoją siedzibę nasz najnowszy projekt na warszawskiej Woli. To właśnie w tej lokalizacji bije dziś biznesowe serce stolicy
powiedział: Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland na Europę Środkowo-Wschodnią

Warsaw Unit zaoferuje również przestrzeń handlowo-usługową i gastronomiczną w parterze wieżowca. W holu głównym zostanie zlokalizowana wyodrębniona recepcja Warty, a na szczycie budynku znajdzie się logotyp firmy. Biurowiec dysponował będzie wielopoziomowym garażem na ponad 450 miejsc wraz z infrastrukturą dla rowerzystów. Wieżowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

Wieżowiec wyróżniał się będzie wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, w tym m.in. kinetyczną fasadą typu Dragon Skin. Będzie ona w widoczny sposób reagować na każdy, nawet najdelikatniejszy powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury.

Otwarcie biurowca Warsaw Unit zaplanowano na początek 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.