Ponad 200-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy nową siedzibą wiodącego inwestora


2023.09.06
Autor: Piotr Maślak
Lista najemców biurowca Warsaw UNIT powiększyła się o wiodącego inwestora w odnawialne źródła energii w Polsce. Firma RWE Renewables otworzy przy rondzie Daszyńskiego swoją nową siedzibę.

Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego zyskał nowego najemcę. Jesienią tego roku do wieżowca wprowadzi się firma RWE Renewables – wiodący inwestor w odnawialne źródła energii w Polsce. Nowa siedziba spółki o powierzchni blisko 1 600 mkw., zlokalizowana będzie na 22. piętrze biurowca. Umowa najmu z Ghelamco, inwestorem i właścicielem obiektu, podpisana została na okres 5-ciu lat. Najemcę w procesie najmu powierzchni biurowej wspierała ITRA Polska.

Jako firma intensywnie napędzająca rozwój energetyki odnawialnej w Polsce, cieszymy się, że wprowadzimy się do tego przyjaznego środowisku, a jednocześnie nowoczesnego budynku. Kluczowym czynnikiem przy naszej decyzji był fakt, że Warsaw Unit jest w 100% zasilany zieloną energią elektryczną
powiedział: Robert Macias, członek zarządu RWE Renewables Polska Sp. z o.o.

RWE Renewables jest obecnie czołowym inwestorem strategicznym w odnawialne źródła energii. Przedsiębiorstwo rozwija, buduje i obsługuje lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i słoneczne. W Polsce firma obecna jest od 2007 roku, która zatrudnia prawie 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników, zlokalizowanych w kilku biurach w Polsce, w tym w Szczecinie, Gdyni, Słupsku, Inowrocławiu, Rzeszowie, Łodzi i Warszawie.

Warsaw UNIT to jeden z najbardziej ekologicznym i zaawansowanym technologicznie wieżowcem w Polsce, który oferuje łącznie 59 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. Biurowiec może się pochwalić certyfikatem WELL Core na poziomie Platinium. Ponadto jako pierwszy tego typu obiekt uzyskał BREEAM z najwyższą możliwą oceną Outstanding.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.