W Warszawie powstaje jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych świata


2021.03.11
Autor: Urbanity.pl
W Warszawie powstanie nowa kładka, która połączy dwa brzegi Wisły. Będzie to także pierwszy most w stolicy, który przeznaczony zostanie wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.

W ciągu miesiąca, najpóźniej dwóch ogłoszony ma zostać przetarg na budowę pierwszego w Warszawie mostu przeznaczonego wyłącznie dla pierwszych i rowerzystów, który połączy miejskie bulwary z Pragą Południe. Stolica ma zarezerwować w budżecie 180 milionów złotych na ten cel.

Zaprojektowana przez pracownię Schuessler-Plan kładka pieszo-rowerowa ma być reprezentacyjną przeprawą z częściami wypoczynkowymi i tarasami widokowymi. Most ma przypominać rzekę rozszerzając się miejscami aż do 16 metrów, by w najwęższym miejscu mieć jedynie 6 metrów. W tych zakolach zaplanowano m.in. miejsca do odpoczynku, tarasy widokowe czy mobilną gastronomię.

Według zapowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego będzie to jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych świata.

Za przeprowadzenie tej inwestycji odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg Miejskich. Według pozytywnego scenariusza prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają 2-3 lata.

Komentarze


 • ELO
  Gość
  2021-03-11 12:07:20
  Kładka, która połączy dwa brzegi Wisły. Z wizualizacji wynika ze na stronę Pragi zejscia nie ma.

 • asdsad
  Gość
  2021-03-11 14:56:03
  ALE SMIESZNE NIE MA ZEJSCIA NA PRAGE, IDZIE BABA DO LEKARZA A LEKARZ TO BABA

 • asda
  Gość
  2021-03-11 14:56:41
  fajnie ze powstaje, w koncu, po kilku latach oczekiwnania, czekam na kwik kierowcow ze sa wazniejsze rzeczy do roboty

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.