Trzy nagrody dla Warsaw UNIT. Wieżowiec z tzw. smoczą łuską najlepszy w tej części Europy


2022.07.01
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Warszawski wieżowiec Warsaw UNIT firmy Ghelamco został uznany za najlepszy budynek w Europie Środkowo-Wschodniej i ikonę architektury w dwóch prestiżowych konkursach.

Warsaw UNIT to wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie, który firma Ghelamco zrealizowała w latach 2017-2021. Ponad 200-metrowy drapacz chmur został doceniony przez międzynarodowe jury konkursu CEEQA 2022, a także kapitułę konkursu Real Estate Impactor dziennika „Rzeczpospolita”.

Nagrody w konkursie CEEQA, które są jednymi z najważniejszych wyróżnień branżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dotyczą dwóch kategorii - Office Development of the Year oraz Overall Building of the Year CEE. Juty konkursu doceniło nie tylko elegancję wieżowca, ale także jego ponadczasową architekturę i nowatorskie rozwiązania w zakresie nowych technologii, bezpieczeństwa i zrównoważonego charakteru inwestycji.

Z kolei w ramach szóstej konferencji Real Estate Impactor organizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”, Warsaw UNIT otrzymał nagrodę w kategorii Ikona. Kapituła konkursu uhonorowała biurowiec za wnoszenie wysokiej wartości do naszego otoczenia, wysokiej klasy architekturę i nowatorskie rozwiązania.

Warsaw UNIT to 202-metrowy wieżowiec, którego projekt architektoniczny przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to liczne certyfikaty, w tym BREEAM, WELL Health-Safety Rating oraz precertyfikat WELL v2.

47-kondygnacyjny budynek oferuje 57 000 mkw. przestrzeni biurowej do pracy o najwyższym standardzie technicznym klasy A. W windach oraz systemie klimatyzacji budynku zainstalowano lampy UV, które skutecznie dezynfekują przestrzeń i powietrze, zapewniając maksymalną sterylność i uwalniając wnętrza wieżowca od smogu.

Atrakcją wieżowca jest Skyfall – całkowicie przeszkolony, najwyżej położony w Polsce taras widokowy. W biurowcu swoją siedzibę ma m.in. Warta, producent szczepionek Moderna, czy CBRE.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.